התמודדות עם אבנית על דלת המקלחון

יש לכם מקלחונים בחדרי האמבטיה? אז סביר להניח שאתם מתמודדים, כמו רוב משקי הבית, עם אבנית המצטברת בדפנות המקלחון ואנחנו כאן על מנת לעזור לכם להתמודד עם הבעיה.

זה לא סוד שהמים בחלק לא מבוטל מערי ישראל "עשירים" באבנית. למרות הסינון הראשוני שעוברים המים על ידי הרשות, ניתן לראות את הצטברות האבנית בכל מכשירי החשמל בבית העובדים עם מים. גם המקלחונים בבית סובלים מהצטברות אבנית וכאשר הבעיה אינה מטופלת היא הופכת ללא אסתטית במקום שאמור להיות הגייני.

אז איך נפטרים מאבנית במקלחון?

ניקוי אבנית במקלחון

טיפול מונע נגד אבנית במקלחונים של אדר זכוכית

אז לפני שאתם מקבלים מאיתנו טיפים לניקוי אבנית אנחנו רוצים שתדעו שקיים בתהליך הייצור של המקלחון טיפול כימי לזכוכית המונע אבנית לשנים רבות. מדובר בטיפול שעלותו קרובה לעלות מקלחון זול, ועל כן רוב המקלחונים הנמכרים בשוק אינם עוברים אותו. חשוב שתדעו – כל מקלחון היוצא מהמפעל שלנו עובר טיפול נגד אבנית ומונע מכם את ההתעסקות בהסרתה.

 

התמודדות עם אבנית במקלחונים שאינם של אדר זכוכית

מקלחונים אשר לא עברו טיפול נגד אבנית זקוקים לניקוי מונע של אחת לשבוע לפחות. הטעות הנפוצה היא להזניח את ניקוי המקלחון ולהיזכר רק כאשר מאוחר מידי והנזק לזכוכית ולפסי הסיליקון בלתי הפיכים… לכן השאירו מגב ידני במקלחת והקפידו לנגב אחרי כל מקלחת.

 

עשה ואל תעשה בניקוי דלת המקלחון

טעות נפוצה היא להשתמש בחומרים מבוססים חומצות על מנת להסיר את האבנית ולנקות את המקלחון. נתקלנו גם בכאלה המשפשפים את המקלחון בסקוטצ' כלים או ברזל כלים וגורמים לזכוכית נזק בלתי הפיך. 

אז חברים! חומצות למיניהם וסקוטצ'ים מחוספסים OUT וחומר להסרת אבנית ומטלית לחה IN!

את הצטברות העובש על גומיות הסיליקון ניתן להסיר באמצעות מסיר שומנים פשוט שקונים בכל סופר רק חשוב לעשות זאת בעדינות ולהיזהר בעיקר על חלקי הנירוסטה הקטנים המקבעים את המקלחון לבל ישרטו.

ניקיון באמצעות חומרים טבעיים

אם אינכם רוצים לעבוד עם חומרים כימיים תמיד ניתן לנקות את המקלחון באמצעות חומרי ניקוי טבעיים שיש בכל בית. חומץ 5% או לימון יעשו את העבודה כמו שצריך ואם הכתמים קשים מדי, הוסיפו קצת אבקת סודה לשתייה לקבלת חומר חזק. הריח יחלוף תוך כמה שעות אבל המקלחון שלכם יישאר מבריק.

 

אדר זכוכית מקלחונים בהתאמה אישית

באדר זכוכית אנו מייצרים מקלחונים בהתאמה אישית מזכוכית מחוסמת, העומדים בכל תקני הבטיחות המחמירים ביותר ומחזיקים לאורך שנים. תוכלו לבחור ממגוון דוגמאות ועשרות עיצובי כולל מקלחונים מזכוכית מודפסת כל המקלחונים שלנו עוברים טיפול כימי נגד הצטברות אבנית.