כתובתנו – המלאכה 19 אזור התעשייה נתניה (ליד איקאה) חנייה חינם

התקשרו – 072-3308512

plancha-policarbonato-compacto-inc-lexan-exell-d-2050x30504mm

מתקינים מקלחון? 5 טעויות שלא כדאי לעשות

משפצים את חדר האמבטיה ומתכננים להתקין מקלחון? כבכל תהליך בנייה ושיפוץ, יש חשיבות מכרעת לכמה פרמטרים שישפיעו על התוצאה הסופית ועל עמידות המקלחון לאורך זמן. כמו כן פרמטרים אלו יובילו לחיסכון בעלויות בלתי צפויות, הנולדות מטעויות שאחר כך מצריכות תיקון.

טעויות בהתקנת המקלחון עלולות להוביל לשרשרת בעיות ביניהם: בעיות איטום, הצפות מים והיווצרות עובש ופטריות בחדר האמבטיה. להלן 5 טעויות נפוצות שכדאי להימנע מהם כשמתקינים מקלחון.

1. טעות במידות

בין אם מדובר במקלחון חזית ובין אם מדובר במקלחון פינתי, מידות הן מילת המפתח. במקרים רבים מקלחון בנוי מראש לא יתאים למידות חדר המקלחת הקיים, לכן מומלץ יהיה להזמין איש מקצוע שיתקין מקלחון בהתאמה אישית.

למעשה, הקירות בבתים רבים אינם ישרים ולכן זכוכית המקלחון צריכה להיחתך באופן מדויק, המותאם לקיר ולרצפה. טעות בלקיחת מידות, עלולה להוביל לפערים גדולים בין הזכוכית לקיר או לרצפה. רווחים אלו ימולאו בעזרת חומר מילוי כמו סיליקון, אשר במהלך הזמן יתפוס עובש ויפגע בסניטריה של חדר המקלחת.

2. טעות בשיפועי הרצפה

לשיפועי הרצפה של המקלחון תפקיד מרכזי, שכן בהיעדר שיפוע מתאים המים לא יתנקזו כראוי ויובילו להצפות מים. יצירת ריצוף ושיפוע מתאים של רצפת המקלחון כבר בשלב הראשון, תמנע בהמשך התעסקות מורכבת בהרבה; זאת מאחר ותיקון שיפועי הרצפה, לאחר התקנת המקלחון, הוא תהליך סבוך ויקר.

3. טעות בבחירת דלת המקלחון

ניתן לבחור דלת כנף או דלת הזזה, כאשר הבחירה צריכה להיות בהתאם לחלל ותנאיו. דלת כנף קלה יותר לניקוי וזולה יותר לעומת דלת הזזה. כמו כן דלת הזזה רגילה מותקנת על גבי מסילה הקשה יותר לניקוי, ונוטה עם הזמן לצבור גם עובש. אולם, דלת כנף אינה תמיד מתאימה לחלל הקיים; לכן, במידה ובחרתם בדלת הזזה, מומלץ לבחור בדלת מותאמת אישית שאינה נעה בתוך מסילה.

4. טעות בתכנון חדר האמבטיה

תכנון מלא של חדר האמבטיה לפני הזמנת איש המקצוע, ימנע טעויות רבות בהמשך; שכן כל פריט הממוקם בחדר ישפיע על האחר. כך למשל, במידה ומתקינים את המקלחון לפני תכנון מיקום האסלה, הכיור, מתלים וכדומה, ייתכן ובסוף התהליך לא יהיה מקום נוח למיקום מתלה המגבות או לחילופין, דלת המקלחון תפריע למקם את הכיור. קחו זאת מראש בחשבון בתכנון המקדים.

5. טעות בבחירת זכוכית שאינה בטיחותית

זכוכית פשוטה בעלות נמוכה לעומת זכוכית מקצועית, עלולה להיות דקה מדי ורגישה יותר, ואף להוביל לפציעות במקרה של תאונה. זכוכית מותאמת למקלחון תהיה עבה דיה, ועשויה מחומרים המונעים התנפצות ופיזור של חלקי הזכוכית במקרה של תאונה. אין פה שאלה – עדיף לבחור בזכוכית בטיחותית.