כתובתנו – המלאכה 19 אזור התעשייה נתניה (ליד איקאה) חנייה חינם

התקשרו – 072-3308512

מקלחון פינתי

מקלחון פינתי – שילוב מנצח של נוחות ועיצוב

מקלחון פינתי הוא מקלחון אשר ממוקם בפינתו של חדר האמבטיה – ומכאן שמו, מקלחון מסוג זה נשען על שני קירות של חדר האמבטיה, ותחום ביניהם, כאשר קיימות מספר צורות סגירה של מקלחונים הנמצאים בפינה. המקלחון יכול להיות מעוגל, מרובע או קטום. סגנונות המקלחונים הן כסגנונות האנשים, שלעיתים מעדיפים מקלחון מרובע הגדול יותר בשטחו ממקלחון מעוגל או קטום, אשר יוצר זרימה עיצובית יותר של חדר הרחצה.
 
בעולם המהיר של היום, מקסום השטח בבתים שלנו הפך להכרח. מקלחון פינתי מציע מגוון יתרונות, ביניהם ניצול יעיל של שטח, תחושת מרחב, נוחות, ניקיון, מגוון עיצובים, בטיחות ועוד. יתרונות אלו הופכים את המקלחונים הפינתיים לבחירה פופולרית עבור רבים, הן עבור חדרי רחצה קטנים והן עבור חדרי רחצה גדולים.
 
עם עיצובים שונים זמינים, כגון מקלחון הזזה, מקלחון 80 על 80, מקלחון 90 על 90, מקלחון הרמוניקה ומקלחון מתקפל, בעלי הבית יכולים לבחור את ההתאמה המושלמת לצרכיהם הייחודיים. בפוסט זה, נחקור את היתרונות והתכונות של אפשרויות המקלחון הפינתי הללו, ונדגיש את היתרונות והאסתטיקה שלהם לחיסכון במקום.

סוגי מקלחונים פינתיים

יש מגוון רחב של סוגי מקלחונים ובדגש על מקלחונים פינתיים. לפני שנמשיך לתאר את הדגמים והסוגים וכן את היתרונות של מקלחון פינתי, שימו לב שישנם מידות הנחשבות לסטנדרטיות וישנן מידות אחרות, שניתן להזמין לפי דרישה. כך שלא משנה איזה פתרון תבחרו בסופו של דבר, וודאו קודם כל שאתם בוחרים מקלחון לפי מידה שיתאים לחדר הרחצה שלכם ולמבנה שלו. התייחסו בדיוק לחלל שבו יעמוד המקלחון וכן לאביזרים המצויים בקרבתו, כגון כיור, ארון אמבטיה וכדומה. זה חיוני מבחינת בחירת הגודל אך גם מבחינת הבחירה של סוגי הדלתות המתאימות (דלת יחידה, דלת כפולה, צורה הפתיחה וכדומה).

דלתות מקלחון זכוכית פינתי אינן נבדלות רק בגודל או בעיצוב אלא גם באופן פתיחת הדלתות וזאת כמובן בהתאם לצורת המקלחון ושילובו במרחב של חדר הרחצה. לכן, כשאתם סוקרים ובוחנים סוגי מקלחונים פינתיים שונים, דאגו לבדוק את התאימות המרבית לצרכים שלכם ולאילוצים בחדר הרחצה, כדי שלא תופתעו בעת התקנת המקלחון.

1. מקלחון דלת יחידה – סוג זה של מקלחון כולל דלת אחת בלבד. יתרון של המקלחון הזה בכך שניתן להציב אותו סמוך מאוד לכיור או לפריט חיצוני אחר, ללא שום בעיה. הדלת יכולה לנוע כלפי חוץ או כלפי פנים.

2. מקלחון פינתי שתי דלתות כנף – סוג זה דומה מאוד לסוג הראשון, אולם במקום דלת אחת יש בו שתי דלתות. כל דלת יכולה להיפתח כלפי פנים או כלפי חוץ.

3. מקלחון דלתות אקורדיון (הרמוניקה) – סוג זה מאופיין בדלתות אשר בזמן הפתיחה יש ביכולתן להתקפל. קיפול הדלתות של מקלחון פינתי מתקפל יכול להיעשות באמצעות מסילה. מקלחון מתקפל (מקלחון הרמוניקה) הוא בחירה רב-תכליתית. הוא מספק יתרונות יוצאי דופן לחיסכון במקום והינו אפשרות ייחודית וחדשנית. מנגנון הקיפול הייחודי שלו מאפשר לדלתות המקלחון להיפתח פנימה או החוצה, תוך התאמה לפריסת חדר האמבטיה ללא מאמץ. גמישות זו מבטיחה כי מקלחון פינתי מתקפל (מקלחון הרמוניקה) יכול להתאים אפילו לפינות הצפופות ביותר, מה שהופך אותו לאידיאלי מבחינה פונקציונלית ועיצובית (מאפשר גישה נוחה ויוצר תחושת פתיחות בחדר האמבטיה).

4. מקלחון דלתות הזזה – סוג זה מאופיין במיקום פינתי כאשר מתקינים שתי דלתות הזזה על מסילה. מקלחון הזזה הוא בחירה פופולרית עבור מי שמחפש עיצוב אלגנטי ועכשווי. עם דלתות ההזזה החלקות שלו, הוא משתלב ללא מאמץ בכל פינה, ומפיק את המרב מהשטח המצומצם בחדר האמבטיה. זמין בגדלים שונים ובפריסות אמבטיה שונות. מקלחון הזזה לא רק חוסך מקום אלא גם מספק גישה נוחה ויוצר מוקד מודרני בחדר האמבטיה.

5. מקלחונים משולבים – למעשה ישנם כמה סוגים של מקלחונים משולבים, שבהם הדלתות אינן זהות אלא שונות זו מזו. כך למשל דלת אחת תהיה מסוג אקורדיון ודלת שניה תהיה דלת כנף רגילה.

6. מקלחונים פינתיים בעלי דלתות מעוגלות – סוג זה מאופיין במבנה מעוגל. סוג זה פחות נפוץ מהסוג המרובע והעלויות שלו גבוהות יותר. יחד עם זאת, מקלחון פינתי עגול, יש בו אפקט אסתטי שאהוב על ידי חלק מהאנשים.

מקלחון 80 על 80

עבור אנשים עם חדרי אמבטיה קטנים יותר, מקלחון 80 על 80 הוא פתרון אידיאלי. מקלחון קומפקטי זה מציע פונקציונליות מבלי להתפשר על נוחות. העיצוב המרובע שלו מייעל את החלל הפינתי, מה שהופך אותו להתאמה מושלמת לאזורים צרים. מקלחון פינתי 80*80 לא רק חוסך מקום אלא גם מוסיף נופך של אלגנטיות עם הקווים הנקיים והגימור העכשווי שלו.

מקלחון 90 על 90 

מקלחון 90 על 90 הוא אופציה קצת יותר גדולה, מושלמת למי שרוצה חווית מקלחת מרווחת יותר. זה ממקסם את שטח הפינות מבלי להכריע את חדר האמבטיה. עם צורתו הריבועית, הוא מציע מקום נדיב לתנועה תוך חסכון במקום יקר. מקלחון פינתי 90*90 משלב פרקטיות ויוקרה, ומעניק חווית מקלחת מזמינה ונוחה.

דגשים עיצוביים על המקלחון הפינתי שלכם

בשונה ממה שנהוג לחשוב, מקלחון זה יכול להוות פינה עיצובית יפהפייה בחדר האמבטיה. 

מקלחון פינתי יכול להיות מותקן הן על הרצפה והן על אגנית, האגנית שמהווה לעיתים בסיס למקלחון יכולה להגיע אף היא במגוון גדלים, צבעים ועיצובים, וכמובן גם הקירות שמסביב המקלחון יכולים לקבל מגוון עיצובים, הדפסים וצריבות על זכוכית, אשר יוצרים מראה ייחודי ויפהפה לחדר האמבטיה. 

בנוסף, המקלחון יכול להכיל אלמנטים עיצוביים כמו מעמד פינתי לסבונים, מתלה דקורטיבי למגבות, תאורה פנימית למקלחון וכדומה, על מנת ליצור ממנו חלק עיצובי ייחודי. לכן, כאשר זה נוגע לעיצוב המקלחון הפינתי שלכם – אין גבול (כמעט) לאפשרויות העיצוב!

יתרונות מקלחונים פינתיים – התאמה מושלמת לכל חדר רחצה

מקלחון מסוג זה מאפשר נוחות מרבית בזמן התכנון, כיוון שהוא תופס מקום קטן יחסית בחלל, אך עם זאת מאפשר שטח נרחב למקלחת, בשל כך הוא מועדף על רבים המשפצים ומחדשים חדרי אמבט בדירות, ומשתלב בקלות כמעט בכל חדר רחצה מודרני.

בכל הנוגע לייעול החלל ויצירת חדר רחצה פונקציונלי ומסוגנן, מקלחון פינתי מתגלה כבחירה חכמה. היתרונות של מקלחון זה הם רבים, מה שהופך אותו לאופציה פופולרית עבור בעלי בתים מודרניים. 

אפשרות מסוימת שיש לקחת בחשבון היא מקלחון פינתי מתקפל, המציע גמישות רבה עוד יותר בשטח מוגבל. עם יכולתו להתקפל (כאשר דלתותיו נצמדות לצד הקיר) בצורה מסודרת כאשר אינו בשימוש, המקלחון הפינתי המתקפל מאפשר גישה נוחה ומבטיח שחדר האמבטיה שלכם ירגיש מרווח. 

אופציה נוספת, שילוב מקלחון פינתי עגול בעיצוב חדר הרחצה שלכם יכול להוסיף נופך של אלגנטיות וייחודיות. הצורה המעוקלת שלו מרככת את האסתטיקה הכללית, ויוצרת מוקד מושך מבחינה ויזואלית. בין אם תבחרו במקלחון פינתי מתקפל או עגול, שתי האפשרויות מציעות פרקטיות וסגנון, מה שהופך אותן לשקולות לעיצוב חדר האמבטיה שלכם.

ב"אדר זכוכית" תוכלו למצוא מבחר סוגי מקלחונים, במגוון של עיצובים וסגנונות. כל המקלחונים שלנו עשויים מזכוכית מחוסמת 8 מילימטר, מיוצרים בהתאמה אישית לכל חדר אמבטיה ועוברים טיפול נגד אבנית עם אחריות מלאה. מגוון אפשרויות העיצוב של מקלחונים בהתאמה אישית מעניק הן חיסכון במקום והן הנאה מעיצוב בלתי מתפשר.

כמו כן ניתן לשלב בצורה מושלמת בין מקלחון ואמבטיה, באמצעות התקנה של אמבטיון זכוכית מעוצב.

השוואה בין מקלחון פינתי גדול לעומת מקלחון פינתי קטן

ההבדל הבולט בין השניים הוא כמובן הגודל המתייחס לשטח הנתון של חדר הרחצה ושל האלמנטים השונים הנמצאים בתוכו "ותופסים מקום". מקלחון גדול, יתאים לחדר רחצה מרווח ויאפשר תחושה נוחה ומרווחת בזמן המקלחת, לעומת זאת, מקלחון קטן, יתאים יותר לחדרי רחצה קטנים יותר ויסייע בחיסכון במקום יקר.
גודל המקלחון, מביא לידי ביטוי את נוחות השהייה והשימוש בו, כאשר המקלחון גדול יותר נוח יותר לצאת, להיכנס ואף לשהות בו יותר מאדם אחד.
 
פקטור מרכזי נוסף בהשוואה שבין מקלחון פינתי גדול לעומת מקלחון פינתי קטן, הוא כמובן המחיר. הגודל הבא לידי ביטוי בפלטות זכוכית גדולות יותר, בפרזול שונה ואולי אף בעיצובים מגוונים יותר, משליכים על עלות המקלחון וייתכן שאף על עלות ההתקנה (חשוב לבדוק זאת בטרם עת).
 

טיפים חשובים בעת התקנת מקלחון פינתי

סקרתם את השוק, בדקתם את מגוון המוצרים, בחרתם או עיצבתם את המקלחון שלכם. קבלו 5 טיפים חשובים לטובת התקנת מקלחון פינתי איכותית.
 1. קבלן מוסמך: חשוב להיעזר בקבלן מוסמך ומנוסה בהתקנת מקלחונים.
 2. חומרים איכותיים: השתמשו בחומרים איכותיים ועמידים לאורך זמן.
 3. אטימות: ודאו שהמקלחון מותקן בצורה אטומה, כדי להימנע מנזילות מים.
 4. אוורור: ודאו במידת האפשר כי קיים אוורור מספק (או התקינו מערכת במידת הצורך), על מנת להימנע מהצטברות אדים ועובש.

 5. בטיחות: ודאו שהמקלחון מותקן בצורה בטיחותית, תוך שימוש בחומרים חזקים ובטיחותיים.

מתלבטים איזה מקלחון מתאים לכם מבחינה עיצובית, תקציבית או אפילו ברמת איכות החומרים , כנסו לאדר זכוכית לפגישת ייעוץ ללא התחייבות ונעשה לכם סדר בנושא – כוס הקפה עלינו! לקביעת פגישה התקשרו ל- 072-3308512.

מתעניינים בסוגים נוספים של מקלחונים? 

מקלחוני חזית

מקלחונים בהתאמה איית

אמבטיונים